دکوراسیون داخلی


دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی مناسب و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امری انکار ناپذیر است. معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح داخلی ساختمان چون دیوار پوش و کف پوش ها، سقف ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر طراحی داخلی بر آرامش (فضاهای مسکونی و اقامتی) ، راندمان (در فضاهای اداری ) و اثر بخشی ( در فضاهای تجاری ) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد.

از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان حس تعلق به مکان، امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد. بنا براین اشنایی کامل با روحیات ، سبک سلیقه و دکوراسیون مطلوب هر فرد از وظایف طراح داخلی به شمار می رود. در واقع طراح داخلی باید قابلیت برنامه‌ریزی و اجرای پروژه و تصمیم‌ های عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آنها انجام شود. برای این منظور باید بین سلیقۀ خود و کارفرما تعادل برقرار کند و بیشتر سلیقۀ کارفرمای خود را در نظر داشته باشد.

امروزه غرفه سازی و دکوراسیون نمایشگاهی نیز بخشی از معماری داخلی محسوب می شوند. در واقع طراحی غرفه نمایشگاهی چیزی بسیار فراتر از پر کردن فضا با اشیای موجود در انبار سازمان است. طراحی غرفه ها توسط متخصصین و طراحان داخلی بر طبق اصول طراحی بین المللی غرفه سازی صورت می پذیرد. غرفه سازی مناسب و حضور قدرتمند در نمایشگاه با ایده های خلاق طراح و اجرای دقیق و با کیفیت پیمانکار می تواند کمک بسزایی در وجهه ی تبلیغاتی مجموعه و معرفی آن شرکت به عنوان مجموعه ای قوی و ثابت قدم داشته باشد.

شرکت معماری بن تا بام آمادگی دارد در بخش های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و غرفه سازی نمایشگاهی با کارفرمایان محترم همکاری داشته باشد.

نوشته شده توسط مدیر | رپورتاژ آگهی
| next page | next page